Krabi - základní informace

Ohodnotit tuto položku
(6 hlasů)

krabi infoNachází se podél Andamanského pobřeží v jižním Thajsku a je jednou z nejmalebnějších provincií v jižním Thajsku s dokonalými plážemi a úžasným vnitrozemí. Provincie je proslulá svou přírodní krásou, kterou charakterizují vápencové krasy, které můžete vidět po celé oblasti. Pobřeží o délce 160 km je plné zátok, jeskyní v útesech a vápencových útesů, které vytvářejí fascinující scenérii tropických ostrovů. Ve vnitrozemí vápencové hory podporují biologickou rozmanitost rostlin a živočichů.

Je převážně zemědělskou oblastí s písčitými jílovitými půdními podmínkami, které slouží k pěstování palmového oleje, ovoce, kokosů a kávy. Nejvíce se pěstuje kaučukovník, na druhém místě je palmový olej, a poté následují kokosy. Nicméně, s přírodními atrakcemi jako jsou tropické ostrovy, pláže s palmami, lesní vodopády a jeskyně, které lákají stále více a více turistů, kteří vyhledávají sluníčko a teplo nebo dobrodružství, Krabi začal získávat značné příjmy z cestovního ruchu.

Kromě přívalů turistů, které následují po každém připlutí a předcházejí každému vyplutí na ostrovy Koh Lanta a Koh Phi Phi, nezůstává ve městě mnoho cestovatelů, a to i díky tomu, že místní dopravní systém je natolik propracovaný, že zde není důvod zůstávat po delší dobu. Přes to všechno je Krabi zajímavé a přívětivé místo, které se táhne podél západního břehu ústí řeky, k procházkám se nabízí i pobřeží lemované prostory mangrovů, přístav je plný pohupujících se rybářských člunů a na horizontech se rýsují vápencové skály. Ve městě najdete spoustu penzionů, takže pokud zde budete chtít strávit jednu nebo více nocí, nebudete mít s ubytováním žádný problém. Během pobytu můžete podniknout výlet na některou z pláží, které jsou od města vzdáleny 45 minut plavby lodí nebo jízdy dopravním prostředkem songthaew. Většina lidí však upřednostňuje ubytování přímo na plážích.

Krabi je nejnavštěvovanější v průběhu hlavní sezony mezi listopadem a únorem. Toto období začíná každoročními oslavami Krabi Berk Fah Andaman festival, což je týden trvající svátek, sestávající z průvodů, koncertů pod širým nebem, rybářských závodů, lunaparků a spousty pouličních stánků, který vrcholí Loy Krathongem, celostátním svátkem slaveným na přelomu října a listopadu.

Ao Nang

Ao Nang je rušné průběžně expandující místo, přitahující středně bohaté turisty. Je to asi nejlepší místo v této oblasti co se týká výběru barů a restaurací, s hojností touroperátorů a potápěčských center a ostatní turistickou infrastrukturou. Nejpěknější část pobřeží pro koupání a slunění je asi 1 km jihovýchodně od komerčního centra, po pěší cestě Phra Nang Inn. Po cestě se můžete zastavit v masážních salonech, ve stínů stromů. U malého poloostrova za The Last Cofé se rozkládá Ao Phai Plong, jiný malý záliv, dostupný plaváním, brodem, nebo na kajaku. Stojí tu ale jeden krásný hotel. Další je desetiminutová plavba lodí z Ao Nang na pláže Laem Phra Nang.

Leam Phra Nang (Railay)

Mys Leam Phra Nang, sestavený z kombinace strmých vápencových útesů, jemného písku a průzračné vody, je prostě překrásný – a bylo by zde jestě krásněji, kdyby se kromě vás po plážích neprocházely davy ostatních obdivovatelů místních krás. Téměř každý kousek pro výstavbu vhodné plochy je zabrán komplexy bungalovů, ale naštěstí sem nepronikly ještě příšerné výškové budovy, které hyzdí mnoho ostatních pláží, a projektanti naštěstí upřednostňují přírodní materiály před betonem. Místní pláže jsou velmi oblíbené mezi nezávislými cestovateli, převážně cestujícími v párech, a ubytovací zařízení i zábavní atrakce jsou tomu přizpůsobeny. Letovisko je také vyhlášeno místem pro horolezectví, kde si na své přijdou jak nezkušení, tak i zkušení lezci.>Jak se tam dostat Krabi Ať už Vás láká prvotřídní potápění v Adamanském moři nebo vzrušující zážitky v tropickém pralese, Krabi je místem, kde si rozšíříte své obzory. Užijte si rychlou jízdu v závodním člunu během výletu k okolním ostrovům, nebo si vychutnejte poklidnou plavbu na ostrov Koh Phi Phi. Nejednoduší je letecká doprava z Bangkoku. Denně je v nabídce několik leteckých spojů. Let trvá kolem 1.5 hodiny. Další variantou je cesta vlakem z Bangkoku. Nicméně není žádný přímý spoj až do Krabi. Vlakem se dostanete pouze do Surat Thani, Trangu nebo Tung Song. Odsud musíte přesdnout na autobus. Nejvýhodnější je cestování nočním vlakem. Cesta trvá kolem 12 hodin. Do Krabi se můžete z Bangkoku dostat i autobusem. Cesta trvá kolem 13 hodin a jedná se o přímý spoj až do Krabi. Díky osvícenosti místní správy Krabi uniklo nadměrné betonizaci, která je pro některá rekreační letoviska tolik typická. Původní příroda je zde téměř nedotčena. Krabi - rajské místo, na které se nezapomíná.

Letiště Krabi

Mezinárodní letiště v Krabi patří mezi pět mezinárodních letišť v jižním Thajsku (další čtyři jsou v Phuketu, Hat Yai, Koh Samui a Suratthani). Nachází se na hlavní silnici, která spojuje Hat Yai (na hranici s Malajsií) s Phang Nga, což je 12 kilometrů severovýchodně od centra města Krabi City. Z letiště letadla létají do většiny Thajska, stejně jako do velkého množství destinací v Číně, Malajsie, Hong Kongu, Singapuru, Ruska, a dokonce i Finska. Čtyřpatrový mezinárodní terminál a prodloužená přistávací dráha (3 000 metrů) byla otevřena v roce 2006, což usnadnilo cestu lidem, kteří chtějí navštívit provincii Krabi. I přes jeho zlepšení, zůstává mezinárodní letiště v Krabi skromné, protože denně přepraví jen 1 200 pasažérů.

Počasí a podnebí

Počasí v Krabi je klíčem k úspěšné dovolené v této krásné provincii jižního Thajska, kde se většina aktivit turistů děje venku. Ať už plánujete cestovat z ostrova na ostrov nebo plánujete navštívit zajímavosti vnitrozemí, tak počasí je velmi důležité a záleží i na ročním období a podnebí. Krabi má podobné podnebí jako Phuket s průměrnými teplotami po celý rok okolo 24°C až 32°C. Nejdeštivějšími měsíci jsou září a říjen. Tato oblast netrpí výraznými klimatickými výkyvy a navštívit ji můžete kdykoliv, i když nejpříznivější měsíce jsou od listopadu do března, kdy denní teplota je okolo 28°C s občasným vánkem.

Více z této kategorie: « Krabi Co dělat v Krabi »
Kontaktujte nás
 
Telefon:+420 774 545 103 
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.     

Reference klientů

Zde naleznete dopisy a emaily od klientů, kteří využili naše služby při zajišťování dovolené v Thajsku. Věříme, že i vy budete s našimi službami spokojeni a dovolenou v Thajsku si opravdu užijete....Čti více