Pláže Krabi

Ohodnotit tuto položku
(13 hlasů)

krabi plazePláže na ostrově Krabi jsou přesně to, co každý turista očekává od nezapomenutelné tropické dovolené. Provincie Krabi má ohromující výhledy na pobřeží, které se vyznačují velkými vápencovými útesy, bílými písečnými plážemi, malými jeskyněmi v útesech a pobřežními ostrovy. Krásné pobřeží ostrova je rozhodně nejatraktivnější předností provincie. Každá pláž vypadá, že překoná tu další, ale nejlepší pláži stále zůstává Railay Beach, která má tajuplnou atmosféru jako pobřeží z Jurského parku a je přístupná pouze po moři. Nejlepší věcí na plážích je, že téměř nikdy nejsou přeplněné lidmi.

Objevte nejoblíbenější pláže této okouzlující oblasti jižního Thajska, a to od pláží Ao Nang, až ke Klong Muang, Tubkaak a Railay, ale pamatujte si, že jakmile vstoupíte na jednu z těchto pláží, tak budete okamžitě závislí na tom přátelském pocitu, který na těchto plážích převládá. Už nikdy nebudete chtít odejít.

Railay Beach

Pláž Railay je ve skutečnosti malý poloostrov, který má čtyři pláže. Railay Beach je jedna z nejvyhledávanějších pláží v Thajsku a nyní se objevuje na každém seznamu turistů. Nachází se jižně od pláže Ao Nang, kolem skalnatého souostroví, a je přístupná pouze lodí, kdy Railay představuje klidný a mimořádný svět. Na jednom malém poloostrově najdete nádherné bílé písčité pláže, vápencové útesy, vyhlídky, jeskyně a laguny skryté uvnitř útesů, které se mění podle přílivu. Všude se dostanete pěšky! Na pláži Railay nenajdete žádné cesty, ale pouze chodníky. Takže žádná auta, autobusy a pouze tradiční loďky. Přestože je napojen na pevninu, tak působivý poloostrov Phra Nang je v podstatě odříznutý od zbytku Krabi, a to vápencovými výběžky a strmými údolími pokrytými džunglí. Jediný přístup je tedy po moři. Je samotným obrazem tropického ráje, bez silnic a potíží, který Vám nabízí dny lenošení, dobrodružné výlety a uvolněné večery.

Pláž Phra Nang

Pláž Phra Nang se rozkládá na jihozápadním okraji mysu Leam Phra Nang a pokračuje pláž Hat Railay, technicky jde o jeden záliv, ale fakticky o dvě oddělené pláže. Drobná pláž Ao Phra Nang se rozkládá na krásném kousku mysu s pozadím tvořeným útesy a palmami a je nejkrásnějším místem na celém pobřeží mysu. Pláž přitahuje milovníky slunění díky jemnému písku a láká i milovníky šnorchlování díky útesům, které se rozkládají zhruba 200 m od pobřeží. Ze všech tří pláží je jedinou, která nemá bungalovy patrné přímo z břehu a jen pár provizorních plážových café-barů.

Pláž East Railay - Nam Mao

Nejsou zde vhodné podmínky pro plavání, což je způsobeno poměrně dost hustým porostem mangrove, odliv sahá až kilometr daleko od pobřeží a pláž je poměrně dost hlučná díky věčně připlouvajícím a odplouvajícím lodím. Kladnou stránku celé věci je, že zde najdete skvělý výběr levných komplexů bungalovů a ani jeden z nich není vzdálen více jak deset minut chůze od mnoha čistších a příjemnějších písků Západní Railay a pláže Ao Phra Nang. Z pláže Ao Phra Nang se na východní Railay dostanete po zalesněné pěšině vedoucí z nejvýchodnějšího cípu pláže. Ze Západní Railay se na Výcholdní Railay dostanete krátkou procházkou přes pozemek komplexu bungalovů Railay Bay.

Pláž West Railay

Tato pláž je vlastně pokračováním pláže Ao Phra Nang, s níž sdílí stejné krásné krasové útvary, průzračnou vodu a chlubí se i dlouhým pásem krásného písku. Najdete zde i kousek stínu. Na pláži jsou tři komplexy, z nichž všechny mají klimatizaci a velmi pěkné pokoje, najdete zde i restaurace, turistické agentury a obchody. Někdy zde kotví i lodě, ale jinak se sem dostanete pouze procházkou z pláže Ao Phra Nang po pěšině vedoucí na East Railay, z které odbíhá odbočka vedoucí na West Railay. Za odlivu můžete zkusit přelézt útes na severním konci západní Railay, a ocitnout se tak na Ao Ton Sai, za přílivu můžete přeplavat nebo jet lodí.

Pláž Ao Ton Sai

Ao Ton Sai je cestovatelská pláž s velkým výběrem levného ubytování a některé plážové bary pořádají regulérní celonoční party. Stěží hrstka z ubytování skýtá přímý přístup na pláž, většina je schovaná pár stovek metrů od pláže ve zbytcích lesa. Samotná pláž nepatří k nejhezčím na Krabi a je tu plno skalních útesů, které znemožňují plavání za odlivu. Ale krasové kulisy pláže budí respekt a oranžovo-okurkově zbarvené skalní stěny pohádkových tvarů přitahují spoustu lezců.

Pláž Ao Nang

Kolem pobřeží pláže Ao Nang vede silnice, díky níž zde velmi dobře prosperují luxusní letoviska, přestože tato pláž není ničím zvláštní a není ani mimořádně krásná. Nejpěknější část pobřeží pro koupání a slunění je asi 1 km jihovýchodně od komerčního centra, po pěší cestě Phra Nang Inn.

Pláž Hat Nopparat Thara

Hat Nopparat Thara, část která již spadá pod ochranu národního mořského parku, jež také zahrnuje Ko Phi Phi, je tvořen dvěma plážemi. Východní pláž, dvoukilometrový pás písku, se díky překotnému rozvoji rychle stává aonangským západním sídlištěm. Doprava do Ao Nang je častá, a je jednoduché dojít i pěšky, také restaurce, bary a obchůdky Ao Nang jsou sdíleny dvěma ubytovacími zónami. Východní pláž je je dlouhá a nezahlcená lidmi. Za odlivu je skoro nemožné tu plavat, ale písek je oživen tisícem hvězdic a krabů poustevníčků, a dokonce můžete přejít na malinkatý ostrůvek. V blízkosti je přístavní mole Tha Nopparat Thara, které slouží trajektům z Ao Nang do Phuketu, Phi Phi a Ko Lanta. Výhledy na krasové ostrůvky jsou krásné – na některé z nich se při odlivu dostanete pěšky, i když naopak koupání je odlivem omezeno. Některé z resortů pořádají výlety k nejbližším ostrovům za šnorchlováním.

Tubkaak Beach

Pláž Tubkaak Beach je tou správnou destinací, pokud potřebujete na chvíli utéct od svých problémů. Nachází se severně od pláže Klong Muang a jižně od pláže Ao Thalane, kde je to klidné a velmi tiché! Jen severně od pláže se mohou průzkumníci a dobrodruzi těšit na stezky vedoucí hustým deštným pralesem, který patří k národnímu parku Hat Nopparat – Mu Koh Phi Phi. Jedna z těchto stezek vede k vyhlídce Khao Ngon Nak (Dragon Crest Mountain Viewpoint), která nabízí po namáhavé dvou a půl hodinové strmé cestě jedinečný výhled na provincii Krabi. Tubkaak je dlouhá písečná pláž, na které se nachází několik letovisek, z nichž většina patří do čtyř až pěti hvězdičkové kategorie, což z ní dělá ideální místo pro odpočinek a načerpání nových sil. Ostrovy, které tvoří skupinu Pak Bia lze vidět z pláže. Podívat se blíže můžete na jednodenním výletě po ostrovech.

Většina stravovacích a nakupovacích možností se nachází uvnitř výše uvedených hotelů a v této oblasti můžete najít také několik satelitních podniků (většinou restaurace a bary). Abychom to shrnuli, navzdory tomu, že většinu pláže zabírají letoviska, tak i nadále zůstává veřejnou oblastí, kterou můžete navštívit po cestě v severní části. Pláž Tubkaak Beach jste mohli vidět ve filmu „Pařba v Bangkoku“, kdy několik scén bylo natočeno v hotelu Phulay Bay Ritz-Carlton. Je to opravdu malebné místo, které nabízí skvělou romantickou dovolenou v Krabi.

Pláž Hat Klong Muang

Patnáct kilometrů jízdy na sever od Ao Nang se vynoří enkláva čtyř a pěti hvězdičkových hotelů na Hat Klong Muang. Zdejší pláž je spíš přívětivá než perfektní – místy skalnatá, za odlivu vyčnívající útesy, ale je dlouhá a velmi klidná. Výhled přes východní část zálivu Phang Nga je nádherný, s několika lákavými ostrůvky na horizont, včetně oblíbené kajakářské destinace ostrova Ko Hong, oblíbené pro křišťálovou vodu, výborné šnorchlování a utejené přílivové laguny. Všechny hotely v této oblasti mají bazén a organizují výlety do okolí Krabi, místní touroperátoři pořádají šnorchlování výpravy na blízké ostrovy. Z Krabi jezdí občasně dodávky na Klong Muang, ale pravidelná doprava neexistuje, a tak jste závislí na taxících a hotelové dopravě.

Kontaktujte nás
 
Telefon:+420 774 545 103 / 22.10. - 25.12.2023 POUZE WHATS APP!
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.     

Reference klientů

Zde naleznete dopisy a emaily od klientů, kteří využili naše služby při zajišťování dovolené v Thajsku. Věříme, že i vy budete s našimi službami spokojeni a dovolenou v Thajsku si opravdu užijete....Čti více