Pláže na Koh Sametu

Ohodnotit tuto položku
(8 hlasů)

sametplazOstrov se proslavil plážemi, plážemi a zase plážemi. První radou zůstává, že čím dále půjdete na jih, tím více uvidíte nerozvinutý ostrov a méně návštěvníků, což ale nutně nemusí znamenat horší zátoky. Většina lodí dorazí do přístavu Na Dan Pier na severovýchodní části ostrova. Odtud první pláž, kterou navštívíte je Sai Kaew. Sai Kaew je nejrozvinutější pláží a má nejlepší noční život na ostrově. Poté je to jedno údolí za druhým, pokud míříte na jih podél východního pobřeží od Ao Phai a Ao Tabtim po Ao Vong Duen, Ao Wai, Ao Kiu Na Nok až po Ao Karang na jihovýchodním pobřeží. Vždycky se můžete svést v tradičním automobilu, který Vás zaveze z jedné pláže na druhou. Západní pobřeží je skalnaté a více izolované s lesy a bílými písečnými plážemi, což je dokonalou sestavou pro luxusní letoviska. Na této části ostrova je právě největší atrakcí pláž Ao Phra ale ostrov se může chlubit naprosto úžasnými plážemi s azurovým mořem.  

Pláž Sai Kaew Beach

Nejvyspělejší ze všech pláží je Sai Kaew, která podléhá masové turistice, což znamená velké množství restaurací, vzrušující noční život, přeplněné pláže a hlasitou hudbu. Naštěstí oblast nočního života je odsunuta do jižní části ostrova, takže po setmění je zbytek pláže klidný. Na pláži můžete vyzkoušet několik vodních sportů jako jsou vodní lyžování, wakeboarding, jet skiing, jízdy na banánu a kánoi a potápění. Provozovatelé motorových člunů jsou připraveni Vám nabídnout půldenní nebo celodenní výlety na památky nebo potápěčské výlety. Protože se na pláži pořád něco ději, tak je nejvhodnější destinací pro rodiny, milovníky zábavy a pro ty, kteří cestují ve větších skupinách.

Pláž Ao Vong Duen

Další oblíbenou pláží mezi místními turisty je Ao Vong Duen, na kterou se lze dostat přímo lodí z Ban Pae nebo městkou dopravou z přístavu Na Dan Pier. Na pláži je velký výběr restauraci a plážových barů, které mají poměrně umírněnou atmosféru v porovnání s plážemi Sai Kaew nebo Ao Phai. Pláž se může chlubit čistým a průzračným mořem ale velké množství motorizovaných sportů znamená, že na pláži může být během dne větší hluk. Většina hotelů na pláži patří do tříhvězdičkové kategorie.

Pláž Ao Phai

Hned vedle pláže Sai Kaew Beach se nachází pláž Ao Phai, která má uvolněnou a příjemnou atmosféru. Sněhově bílý písek, tyrkysové moře a řada restaurací a barů s ohňovou taneční show, to všechno můžete zažít. Noční život je umírněnější než na sousední pláži Sai Kaew. Představte si zapálené svíčky na stolech a pohodlné polštáře, které jsou rozmístěné na písku. Ideálním místem pro relaxaci až do pozdních nočních hodin.  

Ao Tubtim/Ao Phutsaa

Ao Tubtim/Ao Phutsaa jsou jen pět minut chůze od pláže Ao Phai. Plážím se podařilo zůstat mimo radar turistů. Populární jsou mezi zahraničními turisty, kteří hledají klidná místa nedaleko přístavu Na Dan Pier. Spíše než obrovskou pláž, očekávejte útulnou pláž, která je ideální pro odpočívání s knihou nebo telefonem. Průzračné moře je ideální pro koupání.

Ao Hin Khok

Tento 200 metrů dlouhý úsek pláže je populární mezi baťůžkáři a turisty, kteří často cestují právě tady, aby se mezi sebou podělili o jejich zážitky z cest a naplánovali své další dobrodružství. Mnoho turistů srovnávalo přátelskou atmosféru pláže s ulicí Khao San Road v Bangkoku. Takže počítejte s tím, že uvidíte spoustu známých tváří, pokud jste pravidelnými návštěvníky nejznámějšího místa pro baťůžkáře v Bangkoku. Pláž je jedno z nejlepších míst k plavání a opalování. Levné ubytování můžete najít trochu dále na kopci, kdy často vyjde levněji než u sousedních pláží Sai Kaew nebo Ao Phai.

Ao Phrao

Ao Phrao je jako jiný svět, protože je schovaný na západním pobřeží ostrova Samet. Klidné a tiché pláže a mělké moře zapůsobí i o náročné turisty. Zapomeňte na neurvalý noční život a přeplněnou pláž Sai Kaew nebo na oblíbenou pláž baťůžkářů Ao Phai. Ao Phrao má jen pár luxusních letovisek a každý z nich má svou vlastní pláž, která je ideální pro koupání a vodní sporty mezi, které patří plachtění, potápění, jízdy na kánoi a rybolov. Myšlenkou návštěvy Ao Phrao je zůstat a užít si klid „soukromých“ pláží stejně jako všech dalších zařízení na ostrově.

Kontaktujte nás
 
Telefon:+420 774 545 103 
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.     

Reference klientů

Zde naleznete dopisy a emaily od klientů, kteří využili naše služby při zajišťování dovolené v Thajsku. Věříme, že i vy budete s našimi službami spokojeni a dovolenou v Thajsku si opravdu užijete....Čti více