Co dělat na Phuketu

Ohodnotit tuto položku
(15 hlasů)

phuketcodelatSe svými třpytícími chrámy, působivým výhledem, idylickými plážemi a přátelskými místními obyvateli je ostrov Phuket uspokojující pro ty, co chtějí prozkoumat jeho atrakce. K vidění je tady něco pro každého, včetně přírody, která je dech beroucí. Naučte se něco na různých výstavách a muzeích nebo obdivujte krásu v galeriích a vyhlídkách. Z jižního jezera Phromthep Cape směrem na vrchol ostrova mostu Sarasin Bridge je ostrov plný nových, fascinujících a nezapomenutelných atrakcí. Pro Vaše pohodlí jsme roztřídili tyto oblasti, abychom Vám pomohli najít, co kolem Vás můžete navštívit nebo dělat. Velkou výhodou ostrova je, že se na něm dá něco dělat za každého počasí. Když vezmeme v úvahu velikost této destinace, tak velké množství aktivit a míst, které můžete navštívit je pozoruhodný.

Zátoka Phang Nga Bay

Zátoka Phang Nga Bay je jedinečná. Jeden den prožitý tady je určitě nezapomenutelným zážitkem, který Vás donutí přemýšlet. Charakteristickým rysem zátoky jsou čisté vápencové útesy, které se tyčí ze smaragdově zeleného moře. Tyto ostrovy jsou domovem pro ohrožená zvířata, které můžete vidět na určité prohlídce. Ostrovy James Bond Island a Koh Panyee jsou jen dvě z nejslavnějších míst v této zátoce.

Old Phuket Town

Čínsko-portugalské nádherné a osobité obchody na těch nejvíce nepravděpodobných místech Vás překvapí a potěší, a to v srdci koloniálního hlavního města ostrova. Phuket Town nabízí mnohem více, než si myslíte, například parádní restaurace a místní památky. Jedinečné spojení koloniální a Čínské architektury společně s hmatatelnými malebnostmi vytvářejí fascinující a nezapomenutelné odpoledne strávené v okolí města Old Town. Očekávejte neočekávané a nezapomeňte si foťák.

Noční život na Bangla Road

Na světě je jen málo věcí, které Vás dokážou připravit na procházku po setmění ulicí Bangla Road ve městě Patong. Nicméně, pokud hledáte nějakou zábavu, tak nutností je smysl pro humor a otevřená mysl. Největší výběr nočních klubů, barů, zábavných představení a obecně zábavy na ostrově je totální útok na všechny Vaše smysly. Navzdory tomu, to určitě musíte zažít, ať už jenom proto, abyste o tom mohli vykládat doma!  

Velký Buddha

Viditelný z jižní části ostrova, velký Buddha sedí na vrcholu hory Nakkerd Hills a shlíží dolů na města Chalong, Kata a Rawai. Je vysoký 45 metrů a jeho stavba stála přibližně 45 milionů CZK. Vedle sochy stojí menší zlatý obraz, který je opravdu vytvořen z mosazi a v blízkosti parkoviště je také svatyně. Cesta k Velkému Buddhovi Vás vede přes „skutečné“ Thajsko a pohled z vrcholu si vylepšíte, pokud si sebou vezmete mapu k rozpoznávání památek.

Wat Chalong

Wat Chalong je jedním z nejznámějších chrámu na ostrově a každoročně jej navštěvuje tisíce lidí. Je zdobený nekonečnými odrazy ze stovek drobných skleněných kousků. Na zvláštní svátky chrám pořádá „venkovské slavnosti“ s místními příchutěmi, kde si můžete téměř všechno koupit a pochutnat si tak na thajském jídlu. Wat Chalong má zajímavou historii a je duchovním centrem ostrova Phuket. Jako byste nikdy nebyli na ostrově, pokud jste nenavštívili tento úchvatný chrám.

Phuket FantaSea Show

Je to šílené a zábavné, ale velmi profesionálně provedené. Akrobati, sloni na jevišti a pyrotechnika vytvářejí představení ve stylu Las Vegas. Nic podobného nikde na světě neuvidíte. Kombinací thajských tradičních báji s humorem, fantazií a volnou zápletkou dělají všechno ještě vtipnější. Ve FantaSea zažijete velmi zábavnou a strhující podívanou.

Vyhlídky na ostrově Phuket

Na východním a západním pobřeží ostrova existuje mnoho vyhlídek, které poskytují nádherné výhledy na východy, ale i západy slunce. Všichni chodí na Promthep Cape, z které je velkolepý výhled. Za dobrého počasí budete mít nádherný výhled na oceán až k ostrovu Phi Phi Island. Podívejte se ale i na další vyhlídky na ostrově, jako například „Three Beaches“, která se nachází na cestě mezi Nai Harn a Kata, nebo popíjejte koktejly v baru After Beach Bar (také na stejné cestě), zatímco slunce zapadá za obzor.

Thajský box

Thajský box rychle získává popularitu po celém světě ale i je úžasnou podívanou. Navštivte stadión Saphan Hin Stadium ve městě Phuket Town, abyste mohli vidět pravidelné zápasy s dobře vyškolenými odborníky na bojová umění. Nebo vyzkoušejte pláž Patong Beach, kde také můžete vidět dovednosti a zručnost těchto bojovníků. Tradice a zdvořilost jsou srdcem tohoto nebezpečného sportu a správný účastník tohoto sportu musí být ukázněný nejen duševně, ale i tělem. Připojte se k divákům a užijte si nával adrenalinu.

Šnorchlování

Nejlepší místa pro šnorchlování se často nacházejí v krátké vzdálenosti od 36 úžasných pláží na ostrově, které jsou snadno přístupné, a proto je šnorchlování skvělým doplňkem k odpočinkovému dni u moře.

Potápění

Chcete se naučit potápět, nebo jednoduše vylepšit své dovednosti? Phuket je skvělé místo pro získání Vašeho certifikátu PADI (Professional Association of Diving Instructors). Je hodnocen mezi 10 nejlepšími potápěčskými destinacemi na světě, a mnoho středisek se může chlubit dlouholetými zkušenostmi. Potápěčské výlety z ostrova Phuket na ostrov Phi Phi Island a na ostrov Racha Islands fungují po celý rok. Jak začátečníci, tak i pokročilí potápěči ocení podmořský svět v Phi Phi, fascinující vrak lodi King Cruiser poblíž útesů Anemone Reef a vzrušující potápění u Shark Point. Shark Point je pojmenovaný po hladkounech leopardích, kteří žijí na písečném dně. Pro potápění na světové úrovni a opravdu velké ryby určitě vyzkoušejte potápěčskou plavbu na ostrovy Similan a Surin v Andamanském moři.

Zájezdy Phuket

Phi Phi je dokonalý tropický ostrov s vápencovými útesy, tyrkysovou vodou, bílými pískovými...
Relax na pláži - BANGKOK, KOH PHI PHI, PHUKET
CZK 19,600.00
13 Dnů
Na ostrově Phuket naleznete úchvatné scenérie, nádherné tropické západy slunce a teplé azur...
Super levné Thajsko - PHUKET, BANGKOK
CZK 13,900.00
13 Dnů
3 ostrovy jižního Thajska nabízí kombinaci populárního ostrova Phuket, bájného ostrova Koh P...
Thajské ostrovy - PHUKET, KOH YAO YAI, KOH PHI PHI
CZK 20,200.00
13 Dnů
Kontaktujte nás
 
Telefon:+420 774 545 103 
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.     

Reference klientů

Zde naleznete dopisy a emaily od klientů, kteří využili naše služby při zajišťování dovolené v Thajsku. Věříme, že i vy budete s našimi službami spokojeni a dovolenou v Thajsku si opravdu užijete....Čti více