Phuket - základní informace

Ohodnotit tuto položku
(12 hlasů)

phuketinfoPhuket, největší thajský ostrov, se nachází v Andamanském moři jižně od pevninské části Thajska. Ostrov má hornatý charakter, hlavní pásmo hor se táhne na západě od ostrova v severojižním směru. Jižní část celého horského pásma Phuketu tvoří stejnojmenné hory, které jsou od Kra Isthmus vzáleny 440 km. Nejvyšším místem ostrova je Mai Thao Sip Song (Dvanáct rákosů) s 529 m n.m. Lesy, plantáže kaučukovníku a palem pokrývají 60 procent povrchu ostrova. Na západním pobřeží se nachází několik písčitých pláží, na východě jsou pláže často bahnité. Nedaleko nejjižnějšího cípu ostrova se nalézá Laem Promthep (Brahmův mys), oblíbené místo pro pozorování západu slunce.

Jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na Phuketu je pláž Patong. Tato rozsáhlá a snadno přístupná pláž, jejíž jméno lze přeložit jako‚ les plný banánových listů‘, se nachází v centrální části západního pobřeží. Díky intenzivnímu růstu v posledních letech se dnes právě zde nachází většina levných obchodů a center nočního života celého ostrova. Jižně od pláže Patong leží další turisticky navštěvované pláže: Karon, Kata, Kata Noi a dále přes jižní cíp ostrova Nai Harn a Rawai. Na sever od Patong se nacházejí pláže Kamala, Surin a Bang Tao. Všechny uvedené pláže jsou ve srovnání s Patong slaběji rozvinuté, proto je vyhledávají spíše rodiny a turisté, kteří dávají přednost klidnějšímu, méně zalidněnému prostředí.

V okolí Phuketu se nachází řada menších ostrovů. Na jihovýchodě, vzdálený jen krátkou jízdou lodí, leží ostrov Bon, který je vhodný pro šnorchlování, na jihu je několik korálových ostrovů, Similanské ostrovy leží severozápadně a ostrovy Phi Phi se nachází směrem na jihovýchod. Všechny zmíněné ostrovy jsou vhodným místem pro potápění.

Letiště Phuket Airport

Mezinárodní letiště na ostrově (HKT) je hlavním důvodem, jak se většina zahraničních a domácích návštěvníků na ostrov může dostat. Je druhým největším letištěm v zemi podle počtu cestujících a ročního objemu nákladů. Přes dva terminály projde každoročně přes 14 milionů lidí, a na jediné přistávací dráze přistane téměř 100 000 letadel. Letiště je umístěno na jednom z nejpozoruhodnějším místě v Thajsku, a to hned za pláží Mai Khao Beach. Během hlavní sezóny a s větrem přicházejícím z východu, přistávají letadla ze 46 leteckých společností a létají do 37 destinací nad Andamanským mořem. Předtím, než přistanou letí jen pár metrů nad pláží. Při vzlétnutí je letová dráha vede přes krásnou zátoku Phang Nga Bay, a poskytuje tak jedinečný výhled na vápencové útesy a smaragdové ostrůvky.

Počasí na ostrově Phuket

Phuket má tropické monzunové podnebí. Celý rok je teplo, ale nejtepleji je od dubna do května a od září do října. Období od září do října je také nejdeštivější, a to kvůli jihozápadním monzunovým dešťům.   Ostrov se nachází v mírném pásu. Přestože tajfuny a tropické bouře občas zasáhnou Hong Kong a Filipíny, tak nikdy Phuket. I přes to, že silné deště v září a říjnu mohou věci trošku narušit, tak se stává jen zřídka, aby silné deště trvaly několik dní po sobě. Nejlepší čas k dovolené na ostrově je právě během chladného monzunového období od prosince do března, kdy není tak vlhko a chladný vánek Váš pobyt jen zpříjemní. Průměrná teplota je okolo 24°C až 32°C. Upozorňujeme, že počasí je v poslední době jako téměř všude – nepředvídatelné.

Doprava na ostrově Phuket

Cestování po ostrově je snadné. Většina plážových letovisek jsou malé, takže je klidně projdete a většina hotelů jsou postavena blízko pláže, restaurací a obchodních domů. Pokud se Vám nechce chodit, nebo Váš hotel není na jedné z hlavních pláží, pak Vám hotel může zajistit taxi nebo tuk-tuk (motorizovaná tříkolka). Pokud chcete poznávat ostrov samostatně, tak existuje několik míst, kde si můžete pronajmout auto nebo jet autobusem. Existují dva typy autobusů, a to modrý otevřený autobus Songtaew, který jezdí mezi městem Phuket Town a hlavními letovisky nebo klimatizovaný mikrobus ale ten jezdí jen v okolí města Phuket Town.

Více z této kategorie: Zábava na Phuketu »

Zájezdy Phuket

Phi Phi je dokonalý tropický ostrov s vápencovými útesy, tyrkysovou vodou, bílými pískovými...
Relax na pláži - BANGKOK, KOH PHI PHI, PHUKET
CZK 19,600.00
13 Dnů
Na ostrově Phuket naleznete úchvatné scenérie, nádherné tropické západy slunce a teplé azur...
Super levné Thajsko - PHUKET, BANGKOK
CZK 13,900.00
13 Dnů
3 ostrovy jižního Thajska nabízí kombinaci populárního ostrova Phuket, bájného ostrova Koh P...
Thajské ostrovy - PHUKET, KOH YAO YAI, KOH PHI PHI
CZK 20,200.00
13 Dnů
Kontaktujte nás
 
Telefon:+420 774 545 103 / DO 15.01.2023 POUZE WHATS APP!
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.     
TAT LICENSE NO. 14/00600

Reference klientů

Zde naleznete dopisy a emaily od klientů, kteří využili naše služby při zajišťování dovolené v Thajsku. Věříme, že i vy budete s našimi službami spokojeni a dovolenou v Thajsku si opravdu užijete....Čti více