Kde a co jíst na Phuketu

Ohodnotit tuto položku
(13 hlasů)

phuketjidloPokud milujete jídlo, pak se Vám bude na ostrově líbit. Najdete zde restaurace, které podávají západní a asijské kuchyně. Rozmanitost kuchyní a gastronomické zážitky jsou jednou z hlavních atrakcí ostrova. V hotelu si můžete dát snídani, oběd ve stánku s nudlemi a večeři s dobrým vínem v klimatizované restauraci. Zatímco thajské jídlo je světově proslulé svými skvělými příchutěmi a čerstvými surovinami, tak ostrov je převážně proslulý mořskými plody a nemusíte kvůli tomu ani vyprázdnit svůj bankovní účet, abyste si pochutnali na nejlepších pokrmech.

Pouliční jídlo

Ať už je den nebo noc, uvidíte je všude. Podél pláží, silnic, na trzích a na větších významných událostech. Stánky Hawker (některé trvale a některé dočasně) prodávají neuvěřitelnou škálu jídel, od ovoce až po pikantní saláty. Návštěvníci těmto prodejním stánkům moc nedůvěřují kvůli hygienickým obavám, ale většina z nich zjistí, že nabízené jídlo je vlastně neuvěřitelně lahodné a nic jim nehrozí. Některá jídla nabízená těmito prodavači nejsou k dostání v restauracích nebo obchodech. K ochutnání Vám nabízí opravdu jedinečné chutě, a pokud to může chutnat Thajcům, tak proč by to nechutnalo všem? Z těchto stánků můžete ochutnat celou řadu jídel jako jsou thajská, malajská, indická nebo čínská.

Mořské plody na ostrově Phuket

Jedním z důvodů, proč se mnozí turisté rádi vrací na ostrov je ten, že milují jídlo dostupné na ostrově. Rozmanitost jídel je obrovská, ale jeden typ jídla, který hraje velkou roli v thajské a mezinárodní gastronomické kuchyni na ostrově jsou mořské plody. Místní lidé, kteří žijí na ostrově si na mořských plodech pochutnávali od jakživa. Přežít by mohli i jen na mořských plodech. Projděte se po pláži v Patong nebo v některém z nejoblíbenějších letovisek na ostrově a určitě narazíte na restaurace s velkými tácy plných ledu s rybami, humry, krevetami, kraby a měkkýši, kteří jsou seřazeni podle barev nebo jsou ve velkých skleněných nádržích, kde jen čekají, aby se stali Vaši večeří. Host si jednoduše vybere, co bude jíst. Navíc většina restaurací má obrázkový jídelníček, který umožňuje zákazníkům vidět, jak to vařené jídlo vlastně vypadá. Ceny mořských plodů obvykle vychází z hmotnosti (hmotnosti ryb, a ne té Vaší) a liší se podle toho, co je v té době nejvíce dostupné. Ale v průměru většina jídel z mořských plodů stojí 150 až 300 CZK.

Restaurace na pláži Patong Beach

Pláž Patong Beach je nejlepším letoviskem ve městě Phuket, a má vynikající výběr restaurací. Od thajské přes italskou, francouzskou, arabskou, německou, indickou až po vegetariánskou kuchyni nabízí toto kosmopolitní město všechno, co uspokojí potřeby i náročného zákazníka. Stejně, jako ve všech proslulých turistických destinací lze říci, že podle thajských standardů mohou být ceny vysoké.

Restaurace na pláži Karon Beach

Pláž Karon je rodinnou destinací. Najdete zde dobrý výběr velkých restaurací zaměřených na velké skupiny a rodiny. Od diskrétních služeb a osvětlení restaurace El Gaucho, až po rychlou obsluhu v restauraci Red Onion. Na pláž je tolik restaurací, že se po dobu Vaší dovolené můžete najíst pokaždé v jiné restauraci. A ano mořské plody jsou na každém jídelníčků v restauracích na pláží Karon, ale můžete si taky objednat šťavnatý steak nebo těstoviny v italské restauraci. Mnoho restaurací na pláži servíruje několik různých pokrmů pod jednou střechou.

Restaurace na pláži Kata Beach

Pláž Kata Beach má mnoho možností stravování jako i několik špičkových restaurací, které spadají do cenové kategorie „na ceně nezáleží, jsme přece na dovolené“. Kata se dělí na jižní a severní a obě oblasti mají restaurace, které servírují jak mezinárodní, tak místní kuchyni, a ceny jsou většinou příznivé pro turisty. Obecně řečeno, špičkový výběr se nachází v jižní oblasti pláže, zatímco velké rodinné restaurace jsou v severní oblasti a oblast mezi nimi jsou restaurace s terasami vhodné i pro rodiny. Restaurace s terasami jsou spíše pro turisty než místní obyvatele.

Restaurace na pláži Kamala

Možnosti stravování na pláži Kamala jsou stejně bohaté a rozmanité jako nejznámější letoviska (Patong, Kata, Karon a Bangtao) podél západního pobřeží ostrova Phuket Island. I přesto, že tato přímořská část města je vnímána jinak a není tak vzrušující jako jeho slavní sousedé. Slovo vesnice nejlépe vystihuje pláž Kamala, protože i přes své snažení, aby se stala oblíbenou prázdninovou destinací si Kamala zachovala svou původní podobu.

Restaurace na pláži Bang Tao

Laguna je komplex šesti luxusních hotelů spojených pozemkem a vodovodem a můžete v něm navštívit restaurace, bary, zábavu, a to kdykoliv. Všechno tam najdete. Pokud máte potřebu prozkoumávat, tak v okolí je plno barů a malých restaurací, které poskytují skvělé jídlo za velmi příznivé ceny. Na pláži Bang Tao najdete všechny druhy kuchyní. Od špičkové thajské restaurace Ruen Thai, přes posedávání v jednom z plážových klubů jako jsou Catch, Xana nebo Blue Siam, až po zábavu s rodinou a přáteli v příjemných restauracích Black Cat nebo Peppers Sports Bar. Určitě si najdete to pravé místo pro Vás.

Restaurace na pláži Nai Harn

Nai Harn je výjimečné místo, kde můžete navštívit vynikají restaurace, nebo se jednoduše přidat k místním obyvatelům na ochutnávku čerstvých mořských plodů z Andamanského moře. Mezinárodní komunita udělala z vesnice Nai Harn Village jejich domov. Tato kosmopolitní situace dala příležitost mnoho nadaným kuchařům a pekařům z celého světa, aby zahájili různé akce v této okouzlující a přátelské vesničce. K těmto místům patří Banana Corner, The Garden, Rum Jungle, the German Bakery a Crepes Village, společně s neustálými návštěvami nováčků. Nai Harn je určitě kulinářským rájem.

Zájezdy Phuket

Phi Phi je dokonalý tropický ostrov s vápencovými útesy, tyrkysovou vodou, bílými pískovými...
Relax na pláži - BANGKOK, KOH PHI PHI, PHUKET
CZK 19,600.00
13 Dnů
Na ostrově Phuket naleznete úchvatné scenérie, nádherné tropické západy slunce a teplé azur...
Super levné Thajsko - PHUKET, BANGKOK
CZK 13,900.00
13 Dnů
3 ostrovy jižního Thajska nabízí kombinaci populárního ostrova Phuket, bájného ostrova Koh P...
Thajské ostrovy - PHUKET, KOH YAO YAI, KOH PHI PHI
CZK 20,200.00
13 Dnů
Kontaktujte nás
 
Telefon:+420 774 545 103 
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.     

Reference klientů

Zde naleznete dopisy a emaily od klientů, kteří využili naše služby při zajišťování dovolené v Thajsku. Věříme, že i vy budete s našimi službami spokojeni a dovolenou v Thajsku si opravdu užijete....Čti více