Pláže Phuket

Ohodnotit tuto položku
(11 hlasů)

phuketplazJen málo ostrovů oplývá takovým množstvím písečných pláží a nádherně průzračnou vodou jako Phuket. Silničky lemující západní pobřeží tohoto ostrova s rozlohou 540 km² nabízejí nádherný výhled a snadný přístup na jedny z nejkrásnějších pláží světa. Ať již chcete okusit vzrušující atmosféru Patongu, nebo si naopak užívat samoty na odlehlých plážích na severu, ostrov Phuket potěší každého milovníka slunce. V květnu až říjnu přicházejí monzunové deště, které mohou nepředvídatelně ovlivnit podmínky pro plavání, dbejte tedy výstražných vlajek.

 

Pláž Patong

Pláž Patong je nejznámějším – někteří by řekli až neblaze proslulým – letoviskem na ostrově Phuket. Díky široké nabídce kulturního a sportovního vyžití a pestrému nočnímu životu je Patong ideálním místem pro zábavu. Po setmění se ve městě rozjíždí rušný noční život v doslova stovkách restaurací, elegantních barů, hospod a diskoték. Noční podniky se soustřeďují kolem ulice Bangla (Soi Bangla), v jiných částech města je klid.

Kamala Beach

Pláž Kamala Beach leží severně od světel a hluku města Patong, a je to tichý úsek pláže s uvolněnou atmosférou. Tato dobře uzavřená zátoka a rybářská vesnice je obklopená zalesněnými kopci a také patří mezi nejkrásnější místa na ostrově Phuket. Kvůli klidnějšímu tempu života se Kamala stala během posledních pár let oblíbeným místem pro důchodce a dlouhodobé návštěvníky, kteří bydlí v malých hotelích, vilách nebo v pronajatých bytech v okolí vesnice. Jižně se nachází řada luxusních vil s nádherným výhledem na zátoku Kamala a ještě dál. Kamala zatím nepřitahuje turisty tak jako jiná místa ale ti, kteří ji nakonec navštíví, tak říkají, že „Nám se líbí tak, jak je. Nikomu o ní ale neříkejte, protože přijedou a všechno zkazí“.

Pláž Bangtao Beach

Bangtao je učebnicovým příkladem protikladů s luxusními letovisky a vilami podél 6 km dlouhé pláže, jen pár minut od města Cherng Talay, ale kde mnoho vesničanů stále žije jako jejich předci, což je rybolovem, zemědělstvím a sběrem latexového mléka z kaučukovníků. Laguna Phuket je jeden z největších letovisek v Asii a zabírá velkou část uprostřed pláže Bangtao. Severní část pláže, dosud neovlivněná vývojem, je stále oblastí, kde mají návštěvníci pláž sami pro sebe. Kromě chození na pláž a pár barů a restaurací tam toho moc není kvůli čemu byste museli opustit svůj resort.

Pláž Karon

karon_beach.jpgV Karonu objevíte neskutečně dlouhou pláž s bílým křupavým pískem a ve srovnání s Patongem mnohem klidnější atmosféru. Přesto nabízí srovnatelnou paletu služeb. Karon je rychle se rozvíjející, příjemně rozlehlé město, ve kterém se těměř nikde necítíte stísněně. Veškeré dění v Karonu se soustřeďuje do tří hlavních oblastí. V jižní části, kolem Karon Plaza, najdete několik levnějších penzionů, restaurací a barů. Určitě stojí za to prozkoumat boční uličky, obvláště tu vedoucí k místní umělecké komunitě. Nedaleko odtud, u pláže směrem na letovisko Kata, stojí fotbalový stadión, kde se pořádají jak místní tak mezinárodní sportovní akce.

Pláž Kata

kata-beach-in-phuket.jpgVelice příjemná zátoka Kata, vzdálená jen několik minut jižně od pláže Karon, láká návštěvníky svým bílým pískem a průzračně čistou vodou. Kata je velmi oblíbeným místem rodinné dovolené, a to zejména pro svou nádhernou pláž, skvělé restaurace, příjemný, i když relativně klidný noční život, a velký výběr ubytování v těsné blízkosti pláže. Od dubna do září se v zátoce setkávají surfaři, kteří si užívají menších vln. Kata je rozdělena do dvou hlavních oblastí: Kata-střed v severní části města směrem na Karon a Kata-jih, kde se nachází několik letovisek.

Pláž Kata Noi

bangtao.jpgJižně od pláže Kata je Kata Noi, malá kouzelná pláž s několika málo bungalovy. Zdejší pobřežní vody obývá mnoho ryb mezi kameny a korály, které se táhnou na jih.

 

Surin Beach

surinbeach.jpgPřirozeně krásný Surin je znám jako "Milionářská Pláž" díky hotelům určeným pro celebrity jako je Amanpuri, Twinpalms a The Chedi. Mezi těmito luxusními resorty naleznete i domy, které stojí více než 1 milion USD a jsou většinou postaveny na vrcholku kopce ze kterého přezírají vody Andamanského moře. Pěkný bílý písek a tyrkysové moře zaručuje vysokokou popularitu mezi turisty i místními lidmi.

Pláž Nai Thon

naithonbeach.jpgJedno z nejvíce střežených tajemství Phuketu. Jen se dostat na tuto pláž s hedvábně bílým pískem je zážitkem samo o sobě.. Jakmile se na pláž dostanete, tak plavte, opalujte se a žasněte nad touto krásou. Jen málo lidí doposud objevilo tento malý skvostný kousek ráje.

Pláž Laem Ka

laem-ka-beach.jpgPláž Laem Ka je unikátní pro mnoho důvodů. Za prvé je to jediná pláž na jihu ostrova Phuket, která je situována na východ a nabízí dobrou možnost k plavání a za druhé, že tato pláž je víceméně určena pro Thajce. Tato 150m dlouhá pláž je oblíbeným místem pro piknik. Pro mnoho místních usedlíků nabízí příležitost k nedělním dýchánkům zatímco jejich děti se jen pár metrů dále svlažují v modrých vodách Andamanského moře.

Pláž Nui Beach

yanuibeach.jpgYa Nui leží ve stínu dvou nejoblíbenějších vyhlídkových míst Phuketu; Phrom Thep mysu a velkých vrtulích větrné elektrárny. Tato okouzlující malá pláž je výborná pro šnorchlování, kajakování a rybaření. Během hlavní sezony si můžete za 200 Bahtu pronajmout lehátko na opalování či kajak. Vše za velmi rozumnou cenu.

Záliv Chalong

chalong.jpgHlavní přístav Phuketu a největší pláž ostrova. Ao Chalong má dlouhý rovný povrch a mělké bahnité dno; při odlivu ustupuje voda až do vzdálenosti 1 km od pobřeží. Pláž je malebná, ale není vhodná ke koupání. Mnoho turistů, kteří odjíždí na ostrovy na jih od Phuketu, odjíždí z mola Chalong. Zdejší restaurace jsou známé pro mořské jídlo. Výlety na různá místa mohou být zorganizovány právě zde a je to centrum jachtingu.

Více z této kategorie: « Phuket

Zájezdy Phuket

Phi Phi je dokonalý tropický ostrov s vápencovými útesy, tyrkysovou vodou, bílými pískovými...
Relax na pláži - BANGKOK, KOH PHI PHI, PHUKET
CZK 19,600.00
13 Dnů
Na ostrově Phuket naleznete úchvatné scenérie, nádherné tropické západy slunce a teplé azur...
Super levné Thajsko - PHUKET, BANGKOK
CZK 13,900.00
13 Dnů
3 ostrovy jižního Thajska nabízí kombinaci populárního ostrova Phuket, bájného ostrova Koh P...
Thajské ostrovy - PHUKET, KOH YAO YAI, KOH PHI PHI
CZK 20,200.00
13 Dnů
Kontaktujte nás
 
Telefon:+420 774 545 103 
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.     

Reference klientů

Zde naleznete dopisy a emaily od klientů, kteří využili naše služby při zajišťování dovolené v Thajsku. Věříme, že i vy budete s našimi službami spokojeni a dovolenou v Thajsku si opravdu užijete....Čti více