Co dělat v Khao Laku

Ohodnotit tuto položku
(8 hlasů)

lakcodelatPokud hledáte atrakce, tak oblast Khao Lak oplývá přírodními zázraky: opuštěnými plážemi, národními parky, tropickými národními ostrovy a osvěžujícími vodopády. Všechny tyto atrakce se nacházejí v rozumné vzdálenosti od možností ubytování. Všechny věci, které můžete vyzkoušet a vidět jsou jedinou příležitostí k objevení krásy této nádherné oblasti, kdy všechny atrakce na ostrově mohou potěšit všechny typy návštěvníků. Během hlavní sezóny (od listopadu do dubna) jsou hlavními atrakcemi cestování z ostrova na ostrov a vodní sporty, kterými jsou šnorchlování a potápění u ostrovů Similan nebo Surin, opalování a hraní plážového volejbalu (nebo i jiných plážových sportů) na pobřeží Khao Lak. Mimo sezónu je Andamanské moře příliš rozbouřené na plavání, ale ve vnitrozemí ostrov nabízí možnost pěší turistiky v džungli stejně jako vynikající vodopády.

Similan Islands

Ostrovy Similan Islands se nacházejí přibližně 50 km od pobřeží Khao Lak. K národnímu parku patří od roku 1982 a svým návštěvníkům nabízí chráněné přírodní prostředí složené z písečných pláží, teplého průzračného moře a převážně lesů. Kromě tábora správců parku, který se nachází na ostrově #9 je ostrov neobydlený. V 80 letech se převážně proslavil jako hlavní potápěčské místo předtím, než byl otevřen cestovnímu ruchu na krátké jednodenní výlety (pod stany). Jedná se jednoduše o jedno z nejkrásnějších míst, které byste mohli v jižním Thajsku navštívit, ne-li na světě.

Zátoka Phang Nga Bay

Zátoka Phang Nga Bay je jedna z hlavních destinací jižního Thajska. Phang Nga Bay podobně jako zátoka Ha Long Bay ve Vietnamu jsou vysoké vápencové útesy vystupující z moře s jeskyněmi a tunely. V zálivu je asi 50 takových ostrovů. Nejpopulárnějším způsobem, jak navštívit zátoku je kajakem, protože je to jediný dopravní prostředek, který může vplout do tunelů a dostat se do „hong“. Hong (což v thajštině znamená „prostor“) je laguna uzavřená vápencovými útesy se stromy mangrovníků, tropickými rostlinami a báječnými místními zvířaty.

Surin Islands

Ostrovy Surin Islands se nachází jen kousek od hranic s Barmou a asi 100 km severozápadně od ostrova Khao Lak. Stejně jako u Similans patří k národnímu parku a nabízí skvělé místo pro šnorchlování a potápění. Ostrov je obydlený lidmi Chao Leh (kmenem mořských cikánů) a má tábor pro správce parku stejně jako základní infrastrukturu a ubytování. V džungli je několik stezek, které dovolují pěší turistiku v panenském prostředí.

Khao Sok

Národní park Khao Sok se nachází přibližně 40 km severovýchodně od ostrova Khao Lak. Má rozlohu více než 700km2 a je známý jako nejstarší stálezelený deštný prales na světě. V průběhu let ho chránil jeho status národního parku a přidání jezera Cheow Lan Lake spolu s výstavbou přehrady Ratchaprapha v roce 1987 jen zvýšilo jeho půvab. Hlavními aktivitami v této nedotčené oblasti jižního Thajska, která svým návštěvníkům nabízí cestu v čase je pěší turistika, jízdy na kajaku a jízda na jezeře.

Vodopád Ton Chong Fa

Vodopád Ton Chong Fa má pět částí a nachází se 7 km od Bang Niang. K první části vodopádu dojdete po 20 minutách chůze pralesem, kdy uvidíte velké jezero, ve kterém se můžete osvěžit. Abyste se dostali na další čtyři úrovně, tak musíte být v dobré kondici, protože stezka je úzká a strmá. Vzhledem k tomu, že na místě není žádná infrastruktura (koneckonců je to uprostřed džungle), tak si sebou nezapomeňte vzít jídlo a pití a určitě i repelent, pokud tam půjdete odpoledne.

Wat Tham

Wat Tham (neboli Wat Suwan Khuha – „Chrám jeskyně“ v thajštině) je jedna z mnoha památek v provincii Phang Nga. Nachází se mimo hlavní silnici, která spojuje Phuket a Phang Nga Town jen 6 km předtím, než se dostanete do hlavního města provincie Phang Nga. Má velkou ležící sochu Buddhy uvnitř docela velké vápencové jeskyně. U vchodu čekají desítky makaků, kteří čekají až jim návštěvníci dají banány nebo arašídy, které prodejci prodávají na parkovišti. Druhou jeskyni lze navštívit schodištěm, které je v zadní části první jeskyně. Cesta z Khao Lak k Wat Tham trvá přibližně hodinu.

Více z této kategorie: « Nakupování v Khao Laku

Zájezdy Khao Lak

Khao Lak nabízí vzácnou oázu odpočinku s kombinací tropického lesa, krásného ubytování na...
Relax na pláži - KHAOLAK, KOH YAO YAI
CZK 22,600.00
13 Dnů
Khao Lak nabízí vzácnou oázu odpočinku s kombinací tropického lesa, krásného ubytování na...
Rodinná dovolena - KHAOLAK, PHUKET
CZK 22,300.00
13 Dnů
Kontaktujte nás
 
Telefon:+420 774 545 103 
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.     

Reference klientů

Zde naleznete dopisy a emaily od klientů, kteří využili naše služby při zajišťování dovolené v Thajsku. Věříme, že i vy budete s našimi službami spokojeni a dovolenou v Thajsku si opravdu užijete....Čti více