Khao Lak - základní informace

Ohodnotit tuto položku
(9 hlasů)

lakinfoKhao Lak leží v okrese Takua-Pa v provincii Phang-Nga jižního Thajska. Phang-Nga se nachází na západním pobřeží s výhledem na Andamanské moře a leží v rozmezí 1 až 2 hodin od oblíbených turistických destinací jako je Krabi na východě a Phuket na jihu. Phang-Nga je převážně zemědělskou provincií s hlavními potravinářskými plodinami jako je rýže, zelenina a ovoce. Velká část provincie se stále skládá z lesů, z nichž většina jsou označovány jako národní parky. Khao Lak patří k oblasti národního parku, která je okouzlující a bohatá na přírodní zajímavosti, ale je také výchozím bodem k dalším zajímavým místům včetně ostrovům Similan Island a Surin Islands v sousední provincii Ranong. Silným lákadlem ostrova je krása přírodního prostředí, kdy na jedné straně sousedí s Andamanským mořem a na druhé straně je obklopen lesy. Nabízí klid a pohodu a připomíná ostrov Phuket před několika lety. Je také ideálním místem, pokud chcete utéct od více obydlených oblastí v okolí.

Jak se tam dostat

Nachází se na západním pobřeží jižního Thajska, a to mezi ostrovy Phuket na jihu a Ranong na barmských hranicích na severu. Dvě nejbližší letiště jsou ve Phuketu a mezinárodní letiště je v Krabi. Z těchto letišť trvá let na ostrov až tři hodiny. Doprava na ostrově nemůže být snazší. Ti odvážnější cestující dají přednost nezávislosti tím, že si půjčí moped, motorku nebo auto, zatímco ti, kteří se od svého letoviska moc nevzdalují mohou využít kyvadlovou dopravu, kterou nabízí většina hotelů nebo využít taxi služby.  

Počasí a podnebí Khao Lak

Počasí na ostrově je po celý rok příjemné. Stejně jako v ostatních provinciích jižního Thajska má ostrov tři období: hlavní období (listopad-březen), období tepla (duben-květen) a období monzunů (června-října). Navzdory skutečnosti, že provincie Phang Nga je pro potěší místních farmářů nejvlhčí provincií v jižním Thajsku, tak mimo období monzunů můžete očekávat příjemné počasí. Teploty jsou podle počasí ale většinou jsou příjemné. Pamatujte si prosím, že nejpozoruhodnější atrakce v těchto oblastech (Similan a ostrovy Surin Islands) jsou od dubna do listopadu uzavřeny, takže nejlepší je naplánovat si svou dovolenou během hlavní sezóny, abyste tyto nádherné ostrovy mohli navštívit.

Více z této kategorie: Khao Lak »

Zájezdy Khao Lak

Khao Lak nabízí vzácnou oázu odpočinku s kombinací tropického lesa, krásného ubytování na...
Relax na pláži - KHAOLAK, KOH YAO YAI
CZK 22,600.00
13 Dnů
Khao Lak nabízí vzácnou oázu odpočinku s kombinací tropického lesa, krásného ubytování na...
Rodinná dovolena - KHAOLAK, PHUKET
CZK 22,300.00
13 Dnů
Kontaktujte nás
 
Telefon:+420 774 545 103 
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.     

Reference klientů

Zde naleznete dopisy a emaily od klientů, kteří využili naše služby při zajišťování dovolené v Thajsku. Věříme, že i vy budete s našimi službami spokojeni a dovolenou v Thajsku si opravdu užijete....Čti více