Pattaya - základní informace

Ohodnotit tuto položku
(3 hlasů)

pattayainfoLetovisko Pattaya, ovlivňované jiho-západními monzuny, leží na východním pobřeží exotického Thajského zálivu. Nachází se přibližně 140 km jihovýchodně od hlavního města, kterým je Bangkok. Pattaya je druhým městem za Bangkokem ve stavbě mrakodrapů. Hodně z těchto staveb s jednoduchým vzhledem bylo postaveno převážně pro zahraniční klienty, kteří se zde usídlili. Ekonomika města těží z relativní blízkost metropole. Místem s největší návštěvností je dlouhá zakřivená pláž, která se táhne jižním směrem, kde přechází v hory a zaniká v moři. Na vrcholu tohoto kopce stojí chrám s obrovským sedícím Budhou. Při pohledu z kopce se vám naskytne nádherný pohled na panorama pattayského zálivu.

Pattaya je předním plážovým letoviskem Thajska a každoročně přiláká více než 5 000 000 turistů z celého světa. Pattaya poskytuje na vysokém standartu hotely, restaurace, sportoviště, nákupní a zábavní centra, přiměřené ceny a široký výběr nedalekých turistických atrakcí. To vše se honosí nejlepší euroasijskou kuchyní různých chutí a cen. Pattaya je nejen významným potápěčským centrem, ale také i rájem pro hráče golfu

Podnebí

Pattaya se těší z tropického vlhkého a suchého podnebí, které se dělí do následujících ročních období : teplé a suché ( od listopadu do února ), horké a vlhké ( od března do května ) a horké a deštivé ( od června do října ). Nejvhodnější a nejlepší doba pro návštěvu letoviska se kryje s tamním vrcholem turistické sezóny tedy přes Vánoce a Nový rok.

Extrémní město

Pattaya známá také jako „extrémní město“. Je dobře známo ať už z různých knih, článků a nebo webových stránek věnovaných tomuto pozoruhodnému městu, že je to jediný konkurent neméně známého Las Vegas v Americe. Kombinací výše zmíněného a počtem mezinárodních sportovních událostí, které Pattaya hostí ( např. mistrovství světa v plážovém volejbale žen a tenisové WTA tour v roce 2003, Asijské hry a šampionát ve windsurfingu v roce 2007 ), je mnohem více než město pověstné jen pro svůj noční život.

Jak se tam dostat

Pattaya se nachází asi hodinu a půl ( 120 km ) cesty autem od Suvarnabijského letiště. Druhou možností je U-Tapaoské mezinárodní letiště které je vzdálené asi 45-ti minutovou jízdou z města. Po silnici je dostupné „Sukhumvitskou silnicí a dálnicí 7“ vedoucí z Bangkoku. Meziměstskou dopravu zajišťují dvě autobusové stanice z nichž jedna je vyhrazena pro transit s Bangkokem a druhá pro statní destinace. Donedávna jedinou možností jak se dopravovat vně města byly soukromé nebo veřejné „Song teo“ ( v překladu „dvě lavičky“ ) , které je podobné pick-upu nebo minivanu. Další možností bylo mototaxi. Nicméně v roce 2006 zde začala fungovat městská autobusová doprava a později v roce 2007 i taxislužba.

Více z této kategorie: Golf v Thajsku, Pattaya »
Kontaktujte nás
 
Telefon:+420 774 545 103 
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.     

Reference klientů

Zde naleznete dopisy a emaily od klientů, kteří využili naše služby při zajišťování dovolené v Thajsku. Věříme, že i vy budete s našimi službami spokojeni a dovolenou v Thajsku si opravdu užijete....Čti více