Pláže Pattaya

Ohodnotit tuto položku
(5 hlasů)

pattayaplazPryč jsou doby, kdy byli před padesáti lety první američtí vojáci okouzleni křišťálovou vodou Pattayského zálivu. Stav moře je poplatný gigantickému množství turistů valících se sem z celého světa. Na konci minulého století dořešil magistrát kompletní odkanalizaci města a stav pláží se nesmírně zlepšil. Bohužel moře je nadále ovlivňováno průmyslovou aglomerací Si Racha na severu a tak se musíte smířit s takovým jakým je. Největší vliv na jeho momentální kvalitu má počasí a střídají se dny, kdy je azurové a nezapomenutelné, a dny kdy je kalné a vstoupí do něho jen největší otrlci. Nejmarkantnější je to v centrálním zálivu - pláž Pattaya, pláže v obou dalších zálivech bývají stabilně příjemnější.

 

 

Pláž Pattaya

pattaya_beach.jpgTato 4 kilometry dlouhá pláž je srdcem Pattayi. Táhne se od severu k jihu, na severu oddělena skalnatým mysem s hotelem Dusit a na jihu zakončena dlouhým molem přístavu a za ním dalším mysem s komplexem hotelu Royal Clif. V zátoce kotví celá flotila rychlých člunů, které zajišťují výpravy k některým z okolních ostrovů. Pláž je dnes po celé délce lemována novou pěší zónou a znovu vysázenými alejemi palem. Hned za nimi vede silnice s nekonečným proudem pickapů (thajsky "songtheo"), které tu fungují jako veřejná doprava. Za silnicí se již v pestrém pásu střídají hotely, hotýlky, hospůdky, obchody, bary a noční kluby. Nejklidněji je na severu a směrem na jih se koncentrace zvyšuje a je zakončena pěší zónou (jen večer a v noci) jménem Walking Street. Tady se na pitoreskním korzu každý večer setkává celý svět.

Pláž Jomtien

jomtien_beach.jpgTato 6 kilometrů dlouhá pláž prodělala v posledních letech velkou změnu. Bývala to velice klidná, čistá a příjemná pláž, která byla o víkendech s oblibou vyhledávána Thajci. Magistrát tu provedl rozsáhlé investice, v celé délce vybudoval pěší zónu a znovu vysázel aleje palem. V krátké době sem také vtrhnul turistický průmysl a vyrostly hotely a v podstatě totožná infrastruktura jako v centrální Pattayi. Pláž začíná pod Pattayskou věží s Aquaparkem a táhne se na jih, kde je nejklidněji a Thajci zde s velkou oblibou navštěvují řadu vyhlášených mořských restaurací. Celá pláž je oblíbeným místem surfařů a milovníků vodních sportů - samozřejmostí jsou vodní skůtry, lety na padácích atd.

Pláž Dongtan

dongtan_beach.jpgTato pláž je známá jako místo, kde se scházejí gayové a plná po celý rok. Velmi populární místo pro místní prodavače zboží všeho druhu. Pláž se nachází v Jomtien blízko Avalon Beach Resort.

 

Pláž Wongamat

wongamat_beach.jpgTato asi 1 km dlouhá pláž se nachází na severní straně Pattayského zálivu. Jako jediná si zachovala svůj původní klid a nekomerční podobu. Při jejím hledání vás povede nejznámější orientační bod ve městě - kruhový objezd se sochou tančících delfínů (thajsky "plá lomá"). Od něj kousek na sever a hned jednou z řady odboček do leva. Pláž je dnes zřejmě stabilně nejčistější a od hektiky města oddělena širokým pásmem dobrých hotelů. Pokud se vydáte po pláži pěšky na sever, dojdete až ke skalnatému mysu, na němž stojí démonická Svatyně pravdy (dovnitř ale musíte oklikou po silnici) a za ní rybářský přístav Na Klua, který si navzdory všemu zachovává stále původní podobu a tradici. Zřejmě ale ne nadlouho, protože i v jeho blízkosti vyrůstají nové hotely.

Kontaktujte nás
 
Telefon:+420 774 545 103 
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.     

Reference klientů

Zde naleznete dopisy a emaily od klientů, kteří využili naše služby při zajišťování dovolené v Thajsku. Věříme, že i vy budete s našimi službami spokojeni a dovolenou v Thajsku si opravdu užijete....Čti více